Sabiha Gökçen Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Gidiş Bilgileri

Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nda tek terminal binası vardır ve hem iç hatlar, hem de dış hatlar uçuşları aynı bina içerisindedir. Terminalin üst katı gidiş, alt katı gelişe ayrılmıştır.

Gidiş katında bilet kontrolünden geçmeden eczane, restoran ve hediyelik eşya dükkanları bulunur. Sabiha Gökçen uçuş bilgilerini gidiş katı girişindeki panodan veya Skyscanner canlı uçuş ekranından kontrol edebilirsiniz.

Ne zaman check-in yapmalıyım?

Check-in işlemleri uçağın kalkmasından yaklaşık 2-3 saat önce yapılmaya başlanır. Eğer check-in kontuarlarında uçuşunuza özel bir kontuar açılmamışsa, havayolunun ana kontuarından işleminizi yapabilirsiniz. Sırada beklemek istemiyorsanız bazı havayollarının otomatik check-in makineleri de işinizi kolaylaştıracaktır. Burada hızlıca işleminizi yapıp, bavulunuzu bırakmak için direkt olarak havayolunun online check-in için ayırdığı kontuara gidebilirsiniz. Eğer uçağa verecek bavulunuz yoksa da kontuarlara hiç uğramadan uçuş kartınızla kapınıza gidebilirsiniz.

İç hatlar: Yoğunluk olmayan dönemlerde iç hatlar uçuşları için uçuştan 1,5 saat önce Sabiha Gökçen’de olmak gerekiyor. Ancak yoğun dönemlerde bu süre 2,5 saate kadar çıkabiliyor. Dış hatlar: Normal dönemlerde dış hatlar uçuşları için uçuştan 2 saat önce Sabiha Gökçen’de olmak gerekse de, yoğun dönemlerde bu süre 3 saate kadar çıkabiliyor.

Hızlı Geçiş

Eğer sıra beklemek istemiyorsanız veya çok aceleniz varsa, Sabiha Gökçen mobil uygulamasından kredi kartınızla hızlı geçiş hizmeti satın alabilirsiniz. İç hatlar için 20 TL, dış hatlar için 30 TL olan hızlı geçiş hizmeti, kontrollerden sıra beklemeden geçmenizi sağlar. Ekstra 25 TL ödeyerek hızlı geçiş hizmetine LGM Lounge giriş hakkı da ekleyebilirsiniz.

Lounge

Bavulunuz bırakıp güvenlik kontrolünden geçtikten sonra, hem iç hatlar hem de dış hatlar bölümünde bulunan LGM Lounge’da dinlenebilirsiniz. Lounge girişi ücretli olsa da, dönem dönem havayollarının veya çeşitli kredi kartlarının indirimleri olabiliyor. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da, lounge’larda uçuş anonsu yapılmaması. Bu yüzden uçuş bilgi ekranına sıkça bakmanızı, veya telefonunuzda Skyscanner canlı bilgi ekranını açık tutarak yolcu alımının başlayıp başlamadığını takip etmenizi tavsiye ederiz.

Sabiha Gökçen Geliş Bilgileri

Eğer Sabiha Gökçen Havaalanı’nda ailenizi veya sevdiklerinizi karşılayacaksanız, uçuşlarında rötar olup olmadığını uçuş bilgileri ekranımızdan öğrenebilirsiniz. Gelen yolcu bölümü terminal binasının alt katında yer alır.

Sabiha Gökçen’de uzun bir aktarma yapıyorsanız, terminal binasına yürüyerek 3 dakikalık mesafede bulunan ISG Airport Otel’de konaklayabilirsiniz.

Araç kiralama

Sabiha Gökçe araç kiralama ofisleri, gelen yolcu katında bulunur. Skyscanner’dan araç kiralama seçeneklerini araştırarak önceden rezervasyon yapabilir ve en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz.

Bankacılık ve döviz işlemleri

Sabiha Gökçen’de bankamatikler çoğunlukla gelen yolcu katındadır. Ayrıca Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası şubeleri de mevcuttur. Yolculuktan önce döviz almak istiyorsanız, hem gidiş hem de geliş katlarındaki döviz bürolarına uğrayabilirsiniz.

Yolcu alma ve bırakma

Eğer aracınızla yolcu karşılayacaksanız, havaalanında veya civardaki otoparklardan birinde beklemenizi tavsiye ederiz, çünkü yolcuların çıkması yoğunluğa bağlı olarak 30-40 dakika uzayabiliyor. Yolcu bırakmak içinse giden yolcu girişinin önünde aracınızla kısa bir süre durabilirsiniz.

Nereye park edebilirim?

Sabiha Gökçen Havaalanı içinde ve civarında park yeri seçenekleri bulunuyor.

Havaalanı kat otoparkı

Havaalanı içindeki 4 katlı otopark, terminal binasının hemen önünde bulunmakta. Eğer aracınızı uzun süreli bırakacaksınız, günlük ücretler 40 TL’den başlıyor.

Vale Park

Park yeri aramakla uğraşmak istemiyorsanız veya vaktiniz kalmadıysa, normal otopark ücreti üzerine 20 TL vererek vale hizmetinden faydalanabilirsiniz. Giden yolcu katında araç teslim noktalarına uğramak yeterli. Çeşitli kredi kartlarının indirimlerini de takip edebilirsiniz.

Pegasus Ekopark

Yolcu almak için bekleyecekseniz, aracınızı ilk bir saati ücretsiz olan Sabiha Gökçen Havalimanı dışındaki Pegasus Ekopark’a park edebilirsiniz. Havalimanına girmeden Pegasus Ekopark tabelalarını takip ederek, yaklaşık 2 dakikalık mesafedeki otopark alanında daha uygun ücretlerle aracınızı bırakabilir, havaalanına 15 dakikada bir kalkan ücretsiz ring servis ile dönebilirsiniz. Fiyatlar ise günlük 10 TL’den başlıyor.

İspark

Havalimanına 1km mesafedeki İspark’a aracınızı uygun fiyatlara bırakabilir ve ücretsiz ring servisi ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İspark’ın P+R park olarak geçen alanı, Millet caddesi Saray sokak üzerinde bulunuyor.

Havaalanına Ulaşım

Toplu taşıma veya özle araç ile Sabiha Gökçen’e ulaşım oldukça kolay.

Belediye Otobüsü

Sabiha Gökçen’e özel ekspres otobüs hatları ile Kadıköy (E10, E11), Bostancı sahil (E9), 4. Levent (E8) ve Altunizade’ye (E18) sadece ana duraklarda durarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Ücretlendirme Avrupa yakası için 3 bilet, Anadolu yakası için ise 2 bilet şeklinde yapılıyor. Bunların haricinde normal otobüs hatları da bulunuyor; Uzunçayır Metrobüs durağına giden 16S, Pendik YHT durağına giden 132H ve 4. Levent metro durağına giden 122H otobüsleri ile de normal ücretlendirme dahilinde ulaşım sağlanıyor.

Deniz Otobüsü

Özellikle Avrupa yakasından veya Yalova’dan geliyorsanız, trafiğe takılmadan havaalanına ulaşmak için en iyi yollardan biri deniz otobüsü. Sabiha Gökçen Havaalanı, Pendik Deniz Otobüsü iskelesinden 14 km uzaklıkta bulunduğu için, deniz otobüsüyle Pendik’e gelip, buradan ister taksi isterseniz de E-9 otobüsü ile havaalanına gidebilirsiniz.

Araba

Sabiha Gökçen Havaalanı Kadıköy’den 40 km, Pendik’ten 12 km, Taksim’den ise 50 km uzaklıkta yer alıyor. TEM (E80) üzerinden Ankara yönüne doğru gidiyorsanız Kartal çıkışı, İstanbul yönüne doğru hareket ediyorsanız Şekerpınar çıkışından sonra havaalanı tabelalarını takip ederek Sabiha Gökçen’e ulaşabilirsiniz. E5 (D100) karayolunda ise Ankara yönüne doğru gidiyorsanız Kaynarca tersane çıkışı, İstanbul yönüne doğru hareket ediyorsanız Tuzla köprüsünden sonra havaalanı tabelalarını takip edebilirsiniz.

Şile yolundan geliyorsanız E5, TEM veya Kurtköy tabelalarını takip etmeniz gerek. Başka bir seçenek olarak da Bağdat Caddesi’nden başlayan sahil yolunu kullanıyorsanız, Pendik’i Gebze yönüne doğru geçtikten sonra Kaynarca Tersanesi’nden saparak havaalanına ulaşabilirsiniz.

Havaalanı servisi

Havataş servisleri her yarım saatte bir Kadıköy ve Taksim’e hareket ediyor. Kadıköy servisi TEM bağlantı yolu ve Yenisahra’dan geçiyor ve ücreti 9 TL. Taksim servisi havaalanına gidişte birinci köprü, havaalanından dönüşte ise ikinci köprüden geçiyor ve ücreti 14 TL. Havataş servisleri, gelen yolcu çıkışının hemen önünden kalkıyor.

Sabiha Gökçen uçuş bilgileri Flightview tarafından sağlanmaktadır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. En güncel bilgi için havayoluyla iletişime geçiniz. Araç Kiralamak için tıklayın 

Whatsapp Telefon